styczeń

Wiemy jak segregować śmieci - grupa "Motylki"

Wiemy jak segregować śmieci - grupa
21.01.2022 r. dzieci z grupy ,,Motylki” zapoznały się ze sposobem segregacji śmieci w naszej okolicy na podstawie bajki proekologicznej. Oznaczały pojemniki  na śmieci kartkami z odpowiednimi napisami i odczytywały je. Kolejnym zadaniem, z którym ,,Motylki” poradziły sobie z łatwością było segregowanie obrazków śmieci  do odpowiednich pojemników ze względu na materiał z jakiego wykonany jest odpad (papier, szkło białe, szkło kolorowe, plastik, metal, bio). Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcie – recykling. Dowiedziały się jakie przedmioty uzyskuje się z recyklingu. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach ruchowych. Przedszkolaki przypomniały i utrwaliły sobie znajomości kolorów pojemników do segregacji i ich nazw. Układały poznane cyfry przy użyciu kolorowych nakrętek po napojach doskonaląc współpracę w zespole. Aktywnie słuchały muzyki, rozwijając umiejętności wykorzystywania odpadów w codziennym życiu wspólnie grały na zgromadzonych plastikowych butelkach po mleku rozwijając poczucie rytmu i percepcji słuchowej.  Na zakończenie zajęć ,,Motylki” zagrały na tablicy multimedialnej w grę ,,Koło fortuny – segregacja śmieci” utrwalając zdobyte wiadomości.