wrzesień

Powitanie Jesieni

23.09 przedszkolny ogród mienił się wieloma kolorami. Przedszkolaki świętowały Powitanie Jesieni połączone z Dniem Przedszkolaka. Był to czas wielu zabaw, tańców i radości. Najpierw przedszkolaki wysłuchały list od Pani Jesieni, następnie zbierały owoce i warzywa zgubione przez Panią Jesień. Zebrane owoce i warzywa przekazały Paniom kucharkom, które przygotowały z nich pyszne, zdrowe potrawy. Przedszkolaki śpiewały też piosenki o tematyce jesiennej, układały z kasztanów napis „Jesień“, wykorzystały też czas w ogrodzie na zabawy z chustą animacyjną. Zmęczone zajadały ze smakiem grillowane owoce, warzywa i kiełbaski. Otrzymały też od Pani Jesień i kosze z jabłkami do schrupania. W koszach znajdowały się też zadania, które pozwoliły im utrwalić wiedzę już w salach. To był bardzo radosny dzień!