październik

Spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Ulmanem

28.10.2021 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z regionalnym pisarzem i artystą, fotografem, autorem książek dla dzieci (m.in. „Smok rzeszowski“, „Bajki rzeszowskie“, „Dziadek Franek“) – Panem Wojciechem Ulmanem. Pan Wojciech Ulman na początku spotkania opowiedział o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczął przygodę z pisaniem wierszy dla dzieci. Artysta pokazał i opowiedział dzieciom o swoich zdjęciach oraz obrazach, które poruszyły wyobraźnię uczestników spotkania. Następnie recytował wiersze dla dzieci swojego autorstwa i zadawał dzieciom pytania dotyczące treści.  Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści pisarza. Po spotkaniu dzieci otrzymały książeczkę autorstwa Pana Wojciecha Ulmana wraz z dedykacją i autografem. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.