luty

Spotkanie z Panią chemik

W piątek 18 lutego w naszym przedszkolu odbyły się pokazy chemiczne zorganizowane przez chemika Panią Agnieszkę Babiracką. Podczas pokazu dzieci zapoznały się z procesami chemicznymi. Zaciekawione dzieci obserwowały zmiany pH roztworów, zmiany barwy roztworów i poznały reakcję sublimacji suchego lodu. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć "kolorowe glony", które powstały w wyniku żelowania dwóch roztworów. Przedszkolaki miały możliwość prowadzenia obserwacji reakcji utleniania i redukcji. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła kolorowa erupcja wulkanu oraz spalanie oparów substancji łatwopalnych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazach i przestrzegały ustalonych zasad. Dziękujemy za bardzo ciekawy pokaz i już czekamy na kolejne.