marzec

Zabawy badawcze w grupie "Motylki"

Zabawy badawcze w grupie
Dzieci kochają zabawy na śniegu i wszelkie zimowe aktywności na powietrzu. Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Wykorzystując okazję z pojawienia się śniegu 10.03. 2022 r. dzieci z grupy ,,Motylki” dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić zabawy na śniegu. Dzieci oddały się zimowej zabawie wykazując się pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Śnieg nikomu nie przeszkadzał, dzieci miały dużo frajdy, a do przedszkola wróciliśmy z szerokimi uśmiechami. 11.03.2022 r. ,,Motylki” robiły zabawy badawcze z wodą, wykonywały doświadczenia związane z parowaniem i skraplaniem. Odkrywanie, eksperymentowanie, doświadczanie to świetna zabawa. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, stworzyły mapę pojęciową ,,Do czego potrzebna jest woda? Omówiły proces krążenia wody w przyrodzie na podstawie plakatu i filmu edukacyjnego. Zabawy badawcze dostarczyły dzieciom duże ilości nowych przeżyć i wrażeń , doskonaląc koncentrację uwagi oraz cierpliwość w czekaniu na swoją kolej. Największą fascynację wywołał „Kolorowy deszcz” z pianką do golenia. Przedszkolaki spróbowały również zrobić ,,Deszcz w słoiku” wykorzystując wrzątek i kostki lodu . Obserwowały i wyciągały wnioski z prowadzonych doświadczeń. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, dlatego mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się podobne powtórzyć.