czerwiec

"Krasnale" bawią się i pracują Odimienną Metodą Nauki Czytania

„Krasnalki” podczas całego roku szkolnego zaczęły swoją pierwszą przygodę z czytaniem – poznając zapis swojego imienia zgodnie z Odimienną Metodą Nauki Czytania I. Majchrzak. Tym razem w obecności zaproszonych Rodziców dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących odczytywania zapisu swojego imienia oraz prób ułożenia zapisu swojego imienia dokonując analizy i syntezy głoskowej.

W tym celu maluszki wyruszyły w kosmiczną podróż rakietami, mając za zadanie odnaleźć własną rakietę – odczytując na niej swoje imię. W rytm muzyki „Wszystkich w podróż zapraszamy” dzieci wykonując rytmiczne ruchy odliczały start rakiety w kosmos, tym samym utrwalając umiejętność liczenia do 10. Następnie przy wykorzystaniu klocków Dienesa, czyli zestawu podstawowych figur geometrycznych i korzystając z koncepcji Planu Daltońskiego (działania wg instrukcji), dzieci samodzielnie ułożyły własne rakiety. Przy stolikach, czekało na dzieci jeszcze jedno zadanie czytelnicze – próba ułożenia zapisu swojego imienia przy wykorzystaniu „imiennych kopert” oraz odczytanie go. Dzięki temu dziecko poznaje podstawy czytania - uczy się łączyć głoskę z jej pisemnym odpowiednikiem. Na koniec w ramach relaksacji wspólnie z Rodzicami dzieci wykleiły bibułą ogromne rakiety. Powstały piękne, kolorowe kosmiczne rakiety.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za obecność!