11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy „Zajączki“. Odśpiewany został także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.