"Co z czego otrzymujemy?" - grupa "Biedronki"

Dzieci z grupy ,,Biedronki” podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba na podstawie plakatu „Jak powstaje chleb” oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Na podstawie ilustracji określały kształt pieczywa. Były również zagadki tematyczne i zabawa muzyczno - ruchowa „Mało nas”. Biedronki wykonały różnego kształtu pieczywa wykorzystując wcześniej przygotowaną masę solną. Wałkowały, ugniatały rolowały, nacinały masę, a wszystko to rozwija sprawności motoryczne przygotowujące do nauki pisania. Przedszkolaki poznały właściwości fizyczne gliny i piasku w zabawie badawczej. Obserwowały i wyciągały wnioski z prowadzonych doświadczeń.