luty

,,Dzień kota" w grupie ,,Misie"

,,Dzień kota

W środę 17 lutego dzieci z grupy ,,Misie” obchodziły nietypowe święto - ,, Światowy Dzień Kota ” W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół poprzez wymalowane na swoich twarzach noski, wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami, budową kota oraz sposobami pielęgnacji  i opieki jakiej wymagają koty. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, naśladowanie zabiegów higienicznych kota,  zabawy ruchowe przy piosenkach, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, zabawy z latarką - ,,Co zjadł kot?”, zabawy ruchowo – naśladowcze, zabawy rozwijające spostrzegawczość, ,, Kocia gimnastyka”,  układanie puzzli z kotkami.