styczeń

Grudzień w maluszkach

Grudzień w „Krasnalkach” minął jak zwykle bardzo pracowicie – z dużym zaangażowaniem maluszki włączyły się we wszystkie zimowe i przedświąteczne działania edukacyjne. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dzieci rozpoczęły od wspólnego ubierania choinki w swojej sali – wieszały ozdoby choinkowe oraz samodzielnie wykonany łańcuch choinkowy. Grudzień minął nam również na tworzeniu z dużą kreatywnością oraz przy wykorzystaniu różnych technik, wielu prac plastycznych m.in.: kartek świątecznych, bombek choinkowych czy w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja – jego portretu. Wszystko to przy akompaniamencie polskich kolęd. Maluszki również bardzo często zaglądały do okna, by móc podziwiać zimową aurę, która w grudniu była naprawdę wyjątkowa. A w dniach kiedy była sprzyjająca pogoda, wychodziliśmy na dwór obserwować zmiany w przyrodzie, które pojawiły się wraz z nadchodzącą zimą.