Kampania edukacyjna pt. "Myję ręce, bo wiem więcej"

Kampania edukacyjna pt.

Nasi przedszkolacy wzięli udział w społecznej kampanii edukacyjnej pt. „Myję ręce, bo wiem więcej” (10.10-14.10.2022r.). Kampania ta ma na celu uświadomić dzieciom, jak ważna jest tak prozaiczna czynność jaką jest mycie rąk.  Tymczasem przedszkolaki podczas prowadzonych zajęć dowiadywały się, że brak higieny tej części ciała może skutkować wieloma chorobami.

Podczas trwania kampanii nasi wychowankowie słuchali wierszy o higienie, został im zademonstrowany właściwy sposób mycia rąk do specjalnie przygotowanego wiersza na rzecz kampanii, aktywnie  słuchali piosenek o higienie, wykonywali prace plastyczne, kolorowali obrazki przedstawiające sytuacje, po których należy umyć ręce oraz - korzystając z elementów kodowania – programowali „złe wirusy i bakterie”. Nasi przedszkolacy z pewnością wiedzą już, jak skutecznie zmywać z rąk zarazki i brud oraz wiedzą jak i dlaczego tak ważna jest higiena rąk, zwłaszcza w obecnym czasie.