grudzień

Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie

W dniu 1.12.2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie. Celem przeglądu było promowanie właściwych postaw wobec zdrowia, zachęcanie dzieci do zdrowego stylu życia, uprawiania sportu, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu, promowanie uzdolnień muzycznych. W przeglądzie wzięły udział wszystkie stalowowolskie przedszkola. Po prezentacji piosenek pełnych ciekawych „recept” na zdrowie nastąpiło wręczenie nagród dla wszystkich przedszkolaków, które z wielkim zaangażowaniem i radością przedstawiły swoje talenty wokalne. Przegląd objął swoim patronatem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stalowej Woli. Nagrody wręczali Pani Joanna Pawłowska i Iwona Duszka inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz Bożena Dąbrowska dyrektor Przedszkola nr 15 w Stalowej Woli. Były to bidony na wodę, książeczka „Przygody Fenka – Jem zdrowo!” z serii Moje zdrowie, „Encyklopedia dla dzieci – książka każdego bystrzaka”, piłki dla przedszkola oraz pamiątkowe dyplomy. Na przedszkolaków czekał pyszny poczęstunek w postaci „talerzy zdrowia”, na których znajdowały się: ciasto marchewkowe, ciasteczka owsiane z bakaliami, pierniczki, deserki fit oraz owoce i warzywa w ciekawy sposób zaprezentowane, tak aby zachęcić wszystkie dzieci do degustacji. Do picia serwowany był sok warzywno-owocowy. Przegląd przygotowały nauczycielki przedszkola: Ewa Lach-Leśniak, Dorota Golarz, Katarzyna Oleksak i Tamara Kalbarczyk. Nasze przedszkole ubiega się o nadanie Wojewódzkiego Certyfikatu Przedszkoli Promujących Zdrowie.