kwiecień

"Misie" i "Biedronki" z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

15 kwietnia dzieci z grupy „Misie” oraz „Biedronki”  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym miejscem. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych, gdzie miały możliwość spędzić czas w przytulnym „kąciku” z wybranymi przez siebie książkami. Podczas pobytu w bibliotece, dzieci poznały czytelnię, wypożyczalnię, dział książki mówionej, w której wysłuchały audiobooka -  J. Tuwim „Lokomotywa” oraz zagrały w grę „Kalambury”.  Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece poznały szereg ciekawych książek dla dzieci, które zaprezentowała pani bibliotekarka.  Na zakończenie dzieci otrzymały pieczątki na rękę oraz zakładki do swoich pierwszych książek. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które można wypożyczać.