wrzesień

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka / Powitanie Jesieni

W dniu 20.09.2023r. w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone z uroczystością powitania jesieni. Korzystając z  ładnej pogody, całe wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci z grupy „Misie“ rozpoczęły ten wyjątkowy dzień od przedstawienia całej społeczności przedszkolnej inscenizacji pt. „Przyszła do nas Pani Jesień“. Zaprezentowały piosenkę z instrumentacją oraz inscenizacją ruchową z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zatańczyły też „jesiennego kujawiaczka“, natomiast Pani Jesień pokazała wszystkim dzieciom dary, które ze sobą przyniosła. Również dzieci z pozostałych grup miały możliwość zaprezentowania przygotowanego wcześniej występu przed społecznością przedszkolną. Po uroczystym powitaniu Pani Jesieni, rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na sportowo. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach sportowych, rozwijając swoją sprawność fizyczną. Na koniec czekały na dzieci „jesienne przysmaki – pieczone ziemniaki“. Pod tym hasłem krył się poczęstunek, na który składały się grillowane warzywa: marchew, ziemniaki, buraki oraz kiełbaski. Dzień Przedszkolaka był więc dniem pełnym artystycznych, sportowych i zdrowych atrakcji dla naszych przedszkolaków!