luty

Piąta edycja akcji „Dzieci uczą rodziców” temat zajęć „Bezpieczny internauta”

Piąta edycja akcji „Dzieci uczą rodziców” temat zajęć  „Bezpieczny internauta”

Akcja “Dzieci Uczą Rodziców” to inicjatywa, która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy. W dniu 07.02.2024 dzieci z grupy „Zajączki” brały kolejny raz udział w akcji „Dzieci uczą rodziców”. Tym razem temat zajęć brzmiał „Bezpieczny internauta” Podczas piątej lekcji w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców" dzieci poszerzały wiedzę o zagadnieniach związanych z Internetem. Kluczowym elementem zajęć była prezentacja zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci, promocja bezpieczeństwa wśród najmłodszych użytkowników Internetu, przedstawienie dzieciom pojęcia „Internet", a także czynności, które można robić „w sieci”. Na dzieci czekały też  zadania do wykonania o różnym poziomie trudności.