grudzień
2023

Realizacja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek - moduł II ,,Biedronki"

Dzieci z grupy ,,Biedronki” wykonały zadania z II modułu  w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna moc bajek” - wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ,, Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”. Przedszkolaki dowiedziały się, że mają swoje prawa, ale również  i obowiązki. Dzieci wzięły udział w V edycji ,,Podkarpackiego Niebieskim Marszu”. Dzieci poznały dobranockę z dawnych lat o Gąsce Balbince.  Poznały postać Balbinki, wysłuchały wiele przygód z jej życia. Wykonały pracę plastyczną  ,,Moja Gąska Balbinka”. Urocza Gąska  razem ze swoim przyjacielem Ptysiem podbiła serca dzieci. Przedszkolaki wysłuchały książki Pana Poety ,,Paw co miał ogon z przyjaźni” – rozmowa z dziećmi ukierunkowana była na przekaz, że gest przyjacielskiej pomocy nie musi być wielkim gestem, wystarczy drobna uczynność wobec osoby będącej w potrzebie, a może to w znacznym stopniu zmienić jej świat. Dzieci stworzyły własnego pawia z kolorowym ogonem z piór. Rozmawiały o przyjaźni i życzliwości.