luty
2024

Realizacja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna Moc Bajek - moduł IV - grupa "Misie""

W związku z realizacją w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego pt. „Magiczna Moc Bajek”, grupa II „Misie” wykonała wybrane zadania z Modułu IV.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach warsztatowych pt. „W krainie czarodziejskich słów” na podstawie opowiadania Doroty Bełtkiewicz pt. „Ogród dobrych słów”. Poznały trzy „czarodziejskie” słowa: proszę, przepraszam, dziękuję oraz wykonały przepiękne kwiaty, by nie zapomnieć o używaniu tych słów na co dzień. Dzieci dowiedziały się jak być uprzejmym, miłym i grzecznym. Na podstawie fragmentów książki pt. „Bon czy ton” Grzegorza Kasdepke, dzieci zaznajomiły się z zasadami savoir-vivre m.in. poprawnym zachowaniem przy stole i zasadami nakrywania do stołu oraz zdobywały tę wiedzę w praktyce. Po przeczytaniu różnych sytuacji, dzieci przystąpiły do quizu na temat zasad dobrego wychowania. Dzieci omówiły również opowiadanie pt. „Kaczka co przebrała miarkę”, na podstawie którego wykonały obrazki przedstawiające co lubią w danej osobie. Kolejną inicjatywą były zajęcia dotyczące różnych rodzajów niepełnosprawności pt. „Niepełnosprawność nie jest zaraźliwa” – na podstawie cyklu książek „Bajki bez barier” oraz bajek interaktywnych. Zwieńczeniem było wykonanie wspólnej pracy, przedstawiającej poznane niepełnosprawności.

Dzieci miały również okazję poznać kolejnego  z bohaterów serii „Dobranocki z dawnych lat” – Madeline. Oglądały na tablicy multimedialnej wybrane odcinki, które uczyły  zasad dobrego wychowania. Wykonały również pracę plastyczną, która polegała na pokolorowaniu bohaterki dobranocki.