październik

Spacer do lasu grupy ,,Biedronek"

Spacer do lasu grupy ,,Biedronek

Grupa ,,Biedronki” korzystając ze słonecznej pogody wybrała się na spacer do pobliskiego lasu, w celu zapoznania ze środowiskiem przyrodniczym oraz poznawaniem oznak nowej pory roku – jesieni. Dzieci spacerując obserwowały i nazywały drzewa, dokonały  podziału drzewa na drzewa iglaste i liściaste, określały różnice i podobieństwa pomiędzy drzewami. Oglądając drzewa przedszkolaki poznały ich budowę, badały i obserwowały przez lupy powierzchnię kory, poznały strukturę kory poprzez malowanie. Był czas na ćwiczenia oddechowe, a także zabaw ruchowe, np.: rzucanie szyszkami do celu, biegi dookoła drzew, gra w berka, rysowanie patyczkami po piasku. Przedszkolaki wróciły do przedszkola  z koszyczkami wypełnionymi żołędziami, szyszkami i kolorowymi liśćmi, które umieściły w kąciku przyrody.