grudzień

Spektakl studia teatralnego Krak-Art "Bazyliszek"

Spektakl studia teatralnego Krak-Art
29.11.2023 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa. Zaprezentowali oni spektakl pt:“Bazyliszek“. Przedstawienie nawiązywało do znanej legendy warszawskiej, według której Bazyliszek uosabiany jest jako przerażający stwór z głową koguta, z ogonem węża i oczami żaby. W tej historii syn znanego płatnerza Wojtuś nie słuchając przestróg taty, wybrał się do kamienicy Na Krzywym Kole w poszukiwaniu skarbów i zniknął bez wieści. Na ratunek bratu wyruszyła dzielna Jadwisia. Dzięki pomocy tajemniczego Alchemika poznała sposób na pokonanie Bazyliszka. Nasze przedszkolaki aktywnie brały udział w tej pełnej humoru opowieści o braterstwie i przyjaźni, przybliżająca. Dzięki temu spektaklowi miały okazję poznać dawno już zapomniane zawody t.j. : snycerz, bednarz, płatnerz, kołodziej czy zdun. Poznały też najważniejsze przesłanie płynące z opowieści, by zawsze słuchać osób starszych, gdyż one proszą nas o coś, mają ku temu wyraźne powody.

Początek roku szkolnego 2024/2025

• DSC08776