marzec

Spotkanie z panią stomatolog w przedszkolu

15.03.2024r. nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog, która zapoznała przedszkolaki z tematem profilaktyki i higieny jamy ustnej. Pani Bernadka na dużym modelu szczęki zaprezentowała prawidłowy sposób mycia zębów. Przybliżyła dzieciom na czym polega zawód dentysty, zmniejszyła obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym, przypomniała o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa.  Pani stomatolog uwrażliwiła również dzieci na potrzebę spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych, które są zdrowe dla zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na zakończenie odwiedzin pani stomatolog przeczytała książkę z kącika czytelniczego przedszkolaka o swoim zawodzie. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.