październik
2023

Szkolenie bloku żywieniowego naszego przedszkola pt. "Jedz smacznie i zdrowo w szkole i przedszkolu"

Szkolenie bloku żywieniowego naszego przedszkola pt.
W ramach podejmowanych inicjatyw związanych z promocją zdrowia i zdrowego stylu życia Państwowy Powiat Inspektor Sanitarny zorganizował szkolenie w dniu 27.10.2023r. pt. „Jedz smacznie i zdrowo w szkole i przedszkolu“. W szkoleniu wzięli udział wszyscy pracownicy bloku żywienia z Przedszkola nr 15 w Stalowej Woli łącznie z dyrektorem placówki. Szkolenie było bardzo merytoryczne i pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy z zakresu prawa regulującego żywienie w placówkach oświatowych. Przedmiotem szkolenia były również tematy dotyczące prawidłowego konstruowania jadłospisów, doboru odpowiedniej ilości ryb, warzyw, owoców i nabiału. Zwrócono również uwagę na narastający problem otyłości wśród dzieci i młodzieży.