grudzień
2023

Udział grupy "Misie" oraz "Motylki" w projekcie edukacyjnym ABC Małego Konsumenta

Udział grupy
Dzieci z grupy „Misie“ oraz „Motylki“ wzięły udział w projekcie edukacyjnym ABC Małego Konsumenta, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, rodziców i edukatorów. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie przedszkolakom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest konsument, gdzie robimy zakupy, co to jest paragon i do czego służy, czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać oraz jak robić przemyślane zakupy. Dużym zainteresowaniem podczas realizacji projektu cieszyły się również gry multimedialne przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały dyplomy oraz notesy z listą zakupów. Teraz każdy z nich może pochwalić się, że jest Małym Konsumentem.