czerwiec

Warsztaty literackie w grupie "Zajączki"

Warsztaty literackie w grupie
Na wesołe dni, na zły humor, na smuteczki i do poduszeczki – książka jest dobra na wszystko. A książka czytana dzieciom przez rodziców to dodatkowo świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. W sobotę 18.06.2022 r. starsze dzieci z grupy „Zajączki“ wzięły udział w plenerowych warsztatach literacko – plastycznych dla dzieci i rodziców pt.: „Piękne, nowe, kolorowe – książeczki grupowe” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W trakcie warsztatów odbyło się wspólne czytanie przez dzieci i rodziców wybranych fragmentów książek. Stwarzano okazje do dyskusji o dziecięcej literaturze i doborze książek odpowiednich do wieku. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, których celem było wykonanie ilustracji do czytanego fragmentu książki. Powstałe prace zostały zaprezentowane na wystawie przedszkolnej i cieszyły się wielkim zainteresowaniem.