kwiecień

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci

25.03.2024 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez Panią ratownik. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie, jak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie oraz w parach. Wiedzą już jak sprawdzić tętno i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Na pewno wiele zapamiętały z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie, choć oczywiście mamy nadzieję, że nie będą musiały z tej wiedzy korzystać.