październik

Wizyta Funkcjonariuszy Policji

04.10.2023 r. nasze przedszkole odwiedzili Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.  Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili tez przedszkolakom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa, foteliki oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak policyjny. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe zdjęcie i wręczyli gościom przygotowane wcześniej laurki.