grudzień
2023

Wycieczka Biedronek i Misiów do Miejskiej Biblioteki Publicznej połączona z wystawą fotografii

Dzieci z grupy Misie i Biedronki odwiedziły Miejska Bibliotekę Publiczną. Obejrzały wieloformatową edukacyjną wystawę fotografii ,,Dzieci świata” znanej i cenionej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają i żyją ich rówieśnicy w dalekich zakątkach świata. Wysłuchały opowieści o ich tradycjach i zwyczajach oraz o  charakterystycznych strojach. Przedszkolaki dowiedziały się także w jak ciężkich warunkach żyją dzieci w tych odległych rejonach, pracując od najmłodszych lat i opiekując się młodszym rodzeństwem. Dzieci na zakończenie edukacyjnej wycieczki zwiedziły również Multitekę, gdzie poznały książki wykonane z różnych materiałów i o rozmaitych kształtach, książeczki sensoryczne. Przedszkolaki  spędziły miło czas w kąciku zabaw.