czerwiec

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Madejówka"

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego
31.05.2022 r. przedszkolaki z wszystkich grup wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka“. Jej celem było przybliżenie podopiecznym warunków życia na wsi, umożliwienie kontaktu z naturą oraz zwierzętami hodowlanymi, a także rozpoczęcie świętowania Dnia Dziecka. Właścicielka Pani Agnieszka oraz pracownica gospodarstwa Pani Ewa oprowadziły nas po rozległym terenie, gdzie mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec. Z pasja opowiadały o zwierzętach, którymi się opiekują, wśród nich są: konie, osiołki, owce, konie, krowy, lamy, emu i króliki. Dużą atrakcją była możliwość karmienia zwierząt przysmakami: marchewką, kapustą, jabłkami i burakami. Kolejną atrakcją był przejazd bryczką zaprzężoną w dwie klacze. Siedząc wygodnie na ławeczkach zwiedzaliśmy malownicze okolice Obojni. Starsze grupy odbyły też spacer do lasu, młodsze  karmiły ryby w stawie. Wszyscy bawili się wesoło na placu zabaw, mogli skorzystać z trampoliny i dmuchanej zjeżdżalni. Jedną z atrakcji były też zabawy integracyjne w kole. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na wspólny posiłek. Gospodarze przygotowali dla nas kiełbaski z grilla, regionalny przysmak „proziaki”, ciasto i kompot. Wyjazd był bardzo udany. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.