luty

Wycieczka do pobliskiej apteki - grupa "Motylki"

Wycieczka do pobliskiej apteki - grupa
13.02.2023 r. przedszkolaki z grupy „Motylki“ uczestniczyły w wycieczce do pobliskiej apteki. Pani farmaceutka opowiedziała im o postaci Ignacego Łukasiewicza, pokazała lampę naftową i zapoznała z zasadą działania. „Motylki“ dowiedziały się też sporo o specyfice pracy aptekarzy, zarówno kiedyś, jak i teraz. Zostały też uczulone na to, że lekarstwa zażywa się tylko w przypadku choroby, i oczywiście, pod opieką rodziców. Dzieci z grupy „Motylki“ mogły też samodzielnie przygotować małe lampy naftowe oraz tabletki z glukozą. Dostały też „zadanie domowe“ – dowiedzieć się, jak działa glukoza. Niektórzy nawet ucierali maści. Na koniec „Motylki“ obejrzały magazyn z lekami i miejsce, gdzie przygotowuje się leki recepturowe. Z pewnością była to bardzo ciekawa wycieczka, która na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.