październik

Zajęcia w grupie ,,Biedronki"

Zajęcia w grupie ,,Biedronki

Dzieci z grupy ,,Biedronki‘’ w październiku uczestniczyły w zajęciach na temat zwierząt leśnych. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązywania zagadek słownych. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania M.Strękowskiej-Zaremby pt.: ,,Beztroska Wiewióreczka’’, rozmawiały na temat treści utworu oraz zostało im wyjaśnione: co to znaczy być beztroskim. Następnie utrwalone zostały nazwy zwierząt leśnych: wiewiórka, lis, niedźwiedź, jeż, sowa oraz poznały ich wygląd. Dzieci wspólnie zastanawiały się jak zwierzęta leśne odżywiają się i poruszają. Sala przedszkolna zamieniła się w ekscytujące leśne miejsca, w których dzieci rozpoznawały poszczególne nazwy zwierząt słuchając nagrań i wydawanych dźwięków. Uczestniczyły również w zabawach ze śpiewem tj.: ,,Stary Niedźwiedź’’, ,,Skacze jak wiewiórka’’, ,,Chodzi lisek’’, rozwijając umiejętności zgodnej współpracy  w grupie. Miały okazję zamienić się w zwierzątka podczas zabaw, co sprawiło im wiele radości. Przedszkolaki rozwijały również umiejętności matematyczne podczas zajęć przy stolikach przeliczając dary jesieni. Dzieci starannie wykonały pracę plastyczną ,,Wiewiórka’’, wykazując się dużą pomysłowością, rozwijały umiejętności plastyczne. Na koniec przypomniały sobie zasady odpowiedniego zachowania w lesie z myślą o leśnych zwierzętach. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach.